Home Galeria

2014-07-27 - 2014-08-03 Letnia Szkoła w Złotowie

W dniach 27.07-03.08.2014 w Złotowie odbyła się Letnia Szkoła Aikido prowadzona przez sensei Shigemi Inagaki 8 dan aikikai. Na szkole obecni byli adepci aikido z różnych krajów m.in. z: Polski, Litwy, Rosji, Niemiec, Bułgarii, Anglii oraz Szwecji.
Program szkoły był bardzo bogaty i obejmował 5,5 godzin treningu każdego dnia. Pierwsze zajęcia rozpoczynały się o godzinie 6:30, ale dyscyplina ćwiczących była tak duża i stawiali się na nie praktycznie wszyscy obozowicze.
Na koniec szkoły została zorganizowana uroczystość z okazji 35-lecia aikido w Złotowie, na którą zostali zaproszeni oficjele z miasta Złotów i podczas której miały miejsce pokazy aikido. W pokazach uczestniczyła również grupa osób z Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido.
Szkołę Letnią zaszczycił również swoją obecnością sensei Yoshifumi Watahiki 7 dan aikikai, dla którego była to pierwsza podróż do Polski.
W imieniu Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido chcemy bardzo serdecznie podziękować sensei Shigemi Inagaki za poprowadzenie szkoły, wspólne treningi i wspólne spotkania, na których mogliśmy dowiedzieć się wiele na temat filozofii aikido. Dziękujemy również sensei Yoshifumi Watahiki, który zdecydował się na tak daleką podróż i który potrafił nas zarazić swoją wielką energią.
Oczywiście serdecznie dziękujemy organizatorom, a w szczególności sensei Marianowi Wiśniewskiemu 6 dan aikikai, który zorganizował całą szkołę i dzięki któremu mogliśmy wziąć udział w przedsięwzięciu na bardzo wysokim poziomie dydaktycznym. Serdeczne gratulacje.

 

Karkonoskie Stowarzyszenie Aikido Jelenia Góra