Home Galeria

2014-10-13 Szklarska Poręba Mała Iwama odsłonięcie pomnika

W dniu 2014-10-13 w Szklarskiej Porębie w dojo Mała Iwama odbyła się uroczystość odsłonięcia popiersia założyciela aikido Morihei Ueshiby oraz płaskorzeźby Masahisa Goi.
Oba wizerunki zostały wykonane przez Radosława Ejsymonta, który od wielu lat jest przyjacielem Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido.
Na uroczystość obecni byli przedstawiciele Byakko Do Dojo: Sonoko Tanaka, Isao Nishinaka oraz Jacek Kozłowski, przedstawiciele Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido, pan Paweł Nowaczek, który przygotował prezentację broni oraz zaproszeni goście.
Po uroczystym odsłonięciu obu wizerunków odbyły się pokazy aikido, prezentacja i wspólne ćwiczenia oddechowe pod przewodnictwem pana Isao Nishinaka i pani Sonoko Tanaka, a następnie pokaz kolekcji mieczów japońskich przywiezionych przez pana Pawła Nowaczka.
Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i uczestnictwo. Dziękujemy panu Jackowi Kozłowskiemu za tłumaczenie oraz wyjaśnienie pokazu gości z Japonii oraz panom Pawłowi Nowaczkowi i Radosławowi Ejsymontowi za prezentację mieczy i ich historii.

2014-10-13 odsłonięcie popiersia O'Sensei i płaskorzeźby Masahisa Goi

Karkonoskie Stowarzyszenia Aikido