Home Galeria

2015-02-14 Uroczystość w Małej Iwamie

W dniu 2014-02-14 w dojo Mała Iwama w Szklarskiej Porębie odbyła się uroczystość wprowadzenia Kami do Kamidamy. Wprowadzenie nastąpiło przez złożenie do Kamidamy kaligrafii zawierającej ducha aikido, sporządzonej przez ucznia Tadashi Abe w styczniu 1999 roku w Osace i przywiezionej do Polski przez Pana Jacka Kozłowskiego.
W uroczystości uczestniczyli członkowie Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido, którzy wykonali pokazy oraz goście:
Pan Jacek Kozłowski - przedstawiciel Byakko Do Dojo, który przekazał kaligrafię oraz zaprezentował i opowiedział o tradycyjnym łucznictwie japońskim - kyu do;
rodzina Państwa Grabowskich, którzy wykonali pokaz aikido, a pan Janusz opowiedział o swoich przygodach łowieckich;
członkowie Sudeckiego Centrum Ju Jitsu na czele z panem Mirosławem Bołociuchem - którzy wykonali pokaz ju jitsu i opowiedzieli o tej bardzo starej sztuce walki;
pasjonaci wędkowania - panowie: Bogdan Draczuk i Marek Piątkowski, którzy zaprezentowali bogaty sprzęt do łowienia ryb i opowiedzieli o swojej pasji.

Po oficjalnych prezentacjach odbyła się jak zwykle biesiada, gdzie wspólnie mogliśmy porozmawiać, zjeść przygotowane słodycze oraz skosztować prawdziwej japońskiej sake.
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych, a szczególnie dla osób prezentujących.

Karkonoskie STowarzyszenie Aikido Jelenia Góra